סופרוויז'ן והנחייה

למידה מתמדת היא תנאי הכרחי להתפתחות אישית ומקצועית. כמי שלא מפסיקה ללמוד לרגע (כן כן, גם כיום), אני רואה את הערך הן בלמידה אישית והן בקבוצתית. לימוד בקבוצה הוא כלי עצמתי, משקף ומחזק, וגם… מאפשר השתתפות בעלות נמוכה יחסית. כסופרווייזרית מוסמכת אני מדריכה, באופן קבוצתי ופרטני, קבוצות קטנות אותן אני מנהלת בתפיסת עולם הוליסטית, הרואה באדם באשר הוא אדם – יצירה שלמה.

שירה היקרה, לא להאמין שהגענו כבר לקו הסיום, שמרגיש כמו התחלה. כבר כמעט שנה חלפה מאז שכל אחת מאתנו החלה את הליווי האישי, וכבר 8 חודשים מאז שהפכנו לקבוצה שנפגשת בקביעות אחת לשבועיים. הליווי שלך היה כמעט קסום, נדיר שנתת עצה (אלא אם ביקשנו במפורש), ולכל דילמה, התחבטות או לבטים דאגת לשאול את אותן השאלות שנוגעות עמוק בפנים, שיורדות עוד שכבה ועוד אחת, עד שידענו את התשובה, מה נכון ומקצועי לעשות. הדגמת לנו בשידור חי מה המהות של מאמנת טובה, ואיך מומלץ להתמודד כשנתקלים בבעיה. איפה זה פוגש אותך? מה גרם לך להגיב ככה? איך את מרגישה" מה היית רוצה? ואיך נראה לך שהכי נכון להתמודד עם המצב? ולמרות שלא נתת לנו תשובות, הרגשנו שתמיד היית לנו גב. ותוך כדי תנועה היית לנו מראה – לחששות, לפחדים, לאוטומטיים ותגובות מתוך תפיסות העולם. מעולם לא עשית לנו נו נו נו – היית אמפטית ומכילה, מבינה את הדרך כי גם את עברת אותה ודאגת לחבק במילים כשזלגה דמעה, כשהתאכזבנו מעצמנו, כשהיינו נסערות, היית מגיעה עם קולך הרך, משקיטה סערות פנימיות. היה אפשר לפרוק אצלך בחדר את הטוב והפחות טוב, וגם לצחוק ולעשות קצת שטויות. הרגשנו אותך כל הדרך לצדנו, הובלת אותנו במסלול הסופרויז'ן כשותפה מלאה, שותפה לתוכן האימונים ומן הסתם לתחושותינו. את זאת שראית באמת איזו דרך כל אחת מאתנו עשתה, את השינוי המהותי באיכות האימון וההקשבה. אז כל מה שנותר זה להגיד תודה שבזכותך הדרך הייתה מאד נעימה, דרך של המון התמודדויות, למידה ויציאה מאיזור הנוחות, דרך שהובילה אותנו לעוד התפתחויות. בהערכה ובאהבה
שני, גילי גאולה ודנה
קבוצת סופרויזי'ן 2017
שירה, תודה רבה רבה על תהליך קסום ועוצמתי שהובלת. למדתי ממך המון, בדרכך הצנועה הנעימה והמקבלת הצלחת להעביר לנו באמת מה הם הדברים החשובים שעליהם צריך לשים דגש כמאמנים. נתת לנו מצד אחד המון חופש פעולה אבל גם הדגשת בפנינו את חשיבותו של המודל של גומא ושאחד לא בא על חשבון השני אלא אפשר לשלבם. הרגשתי מאוד נוח לשאול כל דבר ולהתייעץ איתך, וגם ולפתוח דברים בפני חברי הקבוצה. וזאת מכיוון שאת נתת תחושה של ביטחון ואפשרת לנו את המקום הזה. ברמה המקצועית קיבלתי הרבה כלים שעוזרים לי כמאמנת להתמודד עם סוגיות ודילמות שונות שעולות בתהליכי האימון. אני מודעת יותר לעצמי ולמה שקורה לי בתוך תהליכי האימון השונים. ואני מקבלת את עצמי יותר כאדם שלם וכך גם את המתאמנים. הקבוצה תרמה לי מאוד, הרגשתי שאני מגיעה למקום בטוח ותומך, הדיונים והדילמות המשותפות, מגוון הדעות השונות, השיתוף של המקרים וניתוחם שיתוף הרעיונות והכלי אימון השונים תרמו לי מאוד ואכן אני נעזרת בהם כמאמנת. התקשורת הטובה שנוצרה בינינו – בין חברי הקבוצה ובין המנחה (בינך) לקבוצה ולכל אחד מאיתנו בנפרד בהחלט תרמה לי וגרמה לפתיחות רבה ולהרגשה נעימה ובטוחה. תודה רבה".
עינב כץ
sdfsdf