טיפול בקריירה

טיפול בקריירה

שתי מילים שלכאורה אין קשר ביניהן, טיפול וקריירה – אך כמי שלאורך השנים ליוותה רבים במסע שלהם למציאת הייעוד והמיקוד המקצועי שלהם, ראיתי עד כמה לשני החלקים האלה, של העשייה והנפש, יש קשר הדוק והשפעה הדדית דרמטית.

המשאלה האנושית לעשות עבודה בעלת משמעות ומימוש אישי היא צורך קיומי, לגיטימי. ביטוי אישי שקשור לאדם, מבטא את כישוריו ומדבר אל נפשו, בעוד שהעדר מימוש עצמי עלול להיות הרסני לאדם ופוגע בחייו באופן נרחב, הרבה מעבר להיבט הקריירה.

כשהאדם מפנה תשומת לב ומטפל בקריירה ובעשייה שלו, הוא מעז לתת ביטוי לצרכים ולרצונות האותנטיים שלו, ולכן יחוש שחרור, בהירות ושמחה בחייו. ההשפעה של זה על הנפש, על הביטחון והערך העצמי, היא השפעה אדירה.

היכולת להיות מחובר לעצמו ולחיות חיים של בחירה והגשמה.

המפתיע ובעצם, אולי זה לא מפתיע, הוא עד כמה לעיתים קרובות, החיבור הזה – להיות אני – כה מפחיד ומטיל אימה. עד כמה השלב של בחירת הייעוד המקצועי, או בחירת התפקיד הבא אינו ברור מאליו, מעורר חרדה ואי וודאות רבה. דרוש אומץ, ביטחון עצמי ותחושת מסוגלות ללכת עם הלב, לתת לו ולצרכים האמיתיים ביטוי מלא.

תהליך העבודה הטיפולית על תחושת התקיעות והיעדר המימוש, חייב להיעשות ברבדים הרגשיים העמוקים ולא להסתפק במענה טכני של שוק העבודה והכלים השונים להצלחה בחיפוש העבודה . אימון קריירה ותעסוקה הוא הרבה מעבר למציאת התפקיד הבא, זו הזדמנות לאדם להתבונן עמוק פנימה ולהשפיע על חייו באופן כללי.

הייחודיות בתהליך אימון הקריירה אותו אני מובילה, הוא בשילוב בין החלקים המעשיים של תהליך חיפוש העבודה, דהיינו מתן כלים טובים ומקדמים להתנהלות אפקטיבית בשוק העבודה, לבין ההבנה שהתהליך מחייב הסתכלות רחבה, עמוקה ורגשית, כדי לאפשר לאדם לדייק את עצמו ולתת ביטוי למאוויי הנפש האמיתיים שלו.

מה אני מביאה לתהליך

מודל העבודה שלי

תפיסת העולם המקצועית, שמובילה אותי לאורך השנים, גורסת כי זוהי לא רק הזכות, אלא אף החובה של כל אחד ואחת מאיתנו, לחיות חיים מוגשמים, לחוות סיפוק ומימוש עצמי, מתוך משמעות וביטוי עצמי. ההבנה כי העדר מימוש עצמי הוא הרסני לאדם, אך לא רק לו, גם למשפחתו ולסובבים אותו.

סיפוק מקצועי, הגשמה אישית והצלחה בעשייה, מגיעים מחיבור בין שלושה ממדים, אותם אנחנו חוקרים ומתעמקים בתהליך האימון:

1. מה אני אוהב לעשות, מתוך תשוקה, התלהבות ומוטיבציה.

2. מהם היכולות, הכישורים, והמיומנויות הייחודיות שלי שחשוב לי להביא לידי ביטוי

3. מהו הניסיון וההתאמה האישית שלי. הצרכים הייחודיים שלי, הערכים, ההשכלה, הניסיון וכד'.

4. ניהול עצמי ומימוש– שאלות של מוטיבציה, התנהלות אפקטיבית. התגברות על עכבות וקשיים, וחיבור לתשוקה ורצון למימוש.