יעוץ ארגוני

דרך חדשה בארגון שלך

עסקים רבים מתמודדים עם מגוון רחב של אתגרים ניהוליים ועסקיים האופייניים לחיים של ארגון מודרני ודינאמי. מצבי משבר, אי וודאות ותהליכי שינוי חיצוניים ופנימיים מתמשכים. לעיתים גם שינויים במפת התחרות, בהעדפת לקוחות, ברגולציה ובמגמות העסקיות, כמו גם שינויים בתחום העסקת עובדים ותהליכי עבודה. אתגרים אלה מחייבים את הארגון לצמיחה ולשינוי ואת המנהלים בארגון לשכלל את יכולות הניהול.

לפתח תהליכי קבלת החלטות יעילים, לפעול במצבי עמימות ושינוי, להתאים את הארגון לניהול גמיש תוך הוכחת ביצועים משופרים ויעילות מתמדת. הצורך של הארגון ביוזמה, התפתחות וגמישות הופך לחיוני ואף הישרדותי.
פעמים רבות קיים  קושי  להביא לשינוי מתוך המשאבים הניהוליים והמקצועיים של  הארגון עצמו. לרוב, פריצת הדרך, תגיע בעקבות נקודות מבט מקצועיות חדשות ואובייקטיביות על החברה. ייעוץ ארגוני וליווי מנהלים, הניתן ע”י דמות חיצונית – בלתי מעורבת, יכול להביא לשיח הארגוני רעננות, חדשנות ונקודות מבט חדשות ואובייקטיביות יותר.
הכול מתחיל ונגמר באנשים. אני מציעה לכם, חברות וארגונים, ליזום על פני להגיב, לפתח ולשכלל את הנכס היקר שלכם – ההון האנושי.

להיות יד ימין ואשת סוד דרך עבודה משותפת, אחד על אחד. בין אם מדובר בארגון צעיר עם מספר עובדים או ארגון וותיק ורב עובדים, תפקיד המנכ”ל הינו תפקיד תובעני ולעתים מוצא עצמו המנכ”ל בודד בצמרת. כיועצת ארגונית אני מהווה דמות שותפה לסוד ולתהליכים באשר הם וכמובן, מביאה לשיח זה מניסיוני ועושרי המקצועי. מאחר והמבט שלי אובייקטיבי, אני משמשת כיד ימין נטולת אינטרסים. מעמד זה מאפשר למנכ”ל קבלת משוב אמיץ וברור, בהירות, בשילוב עם תמיכה, חיבור לעוצמות, לערכים ולחזון האישי.


פיתוח הנהלות וצוותים – עבודה משותפת עם מנהלים וצוותיהם בהקניית מיומנויות ניהול ושיפור האפקטיביות הניהולית, ליצירת מיקוד, מחויבות ועמידה ביעדים העסקיים.  
התמחות מיוחדת בעבודה משותפת עם דירקטוריונים והנהלות בכירות, בתהליכים של אבחון והערכה למטרות פתוח, שיפור ביצועים והגברת האפקטיביות הניהולית. עבודה ברמה הפרטנית וברמה הקבוצתית, לשיפור מיומנויות הניהול, לשכלול הממשק והקשר בין חברי ההנהלה, ולהגברת הליכוד והמחויבות האישית והקבוצתית.  

תהליכי הערכה למנהלים בכירים למטרות מיון ופיתוח אישי ומקצועי. התהליך כולל אבחון בעזרת ראיונות עומק, ניתוח שאלונים אישיים, כתיבת חוות דעת ומתן משוב לנועצים ולצוות ההנהלה. התהליך כולל בניית תוכנית פיתוח אישית ומקצועית, המבוססת על תהליך האבחון ומשלבת מיומנויות ותכנים מעולם האימון.


אימון וליווי מנהלים, בשלבים השונים של תפקידם הניהולי, החל מכניסה לתפקיד ניהולי חדש, והמשך בהתמודדות עם האתגרים השונים שתפקיד ניהולי מזמן. פיתוח והקניית מיומנויות ניהול ושיפור האפקטיביות הניהולית.

אימון קבוצתי
השתתפות המנהלים בקבוצות אימון המעניקה פיתוח מיומנויות ניהול, בדגש על תקשורת בינאישית מקדמת, העצמת מערכות יחסים חיוביות התמודדויות אפקטיביות עם קונפליקטים ומחלוקות.  יצירה של אמון ופתיחות כתנאי ליחסי עבודה טובים ומקדמים עבודת צוות אפקטיבית, מיקוד, רתימה, האצלת סמכויות ואחריות אישית, העצמה, מימוש עצמי ומנהיגות אישית

קבוצת אימון פנים ארגונית
קבוצות אימון בארגונים או בחברות הוא תהליך ​להתקדמות קבוצתית המובל על ידי מאמן  מקצועי.  התהליך נוצר מתוך כוונה לאפשר למשתפים לקדם ולהשיג מטרות ניהוליות ומקצועיות הנגזרות ממטרות העל ארגוניות, תוך ניצול האנרגיה המשותפת, הידע והחכמה של המשתתפים

באימון קבוצתי הדגש אינו על הידע החיצוני שמספק המאמן, כפי שמקובל בתהליכי הנחייה מוכרים, אלא על מאגר העוצמות והמשאבים של חוכמה, יצירתיות, תמיכה, ידע, ניסיון וקשרים של המשתתפים בקבוצה, אותם הם חולקים ביניהם, תוך יצירת שיתופי פעולה להשגת מטרות אישיות וארגוניות.

האימון, שהמשתתף עובר בקבוצה, מאפשר לו, בין השאר, לשמוע וללמוד איך האחרים בקבוצה מתמודדים בתחום שהוגדר ולתת ולקבל התייחסויות של שאר חברי הקבוצה המתאמנת בנושא המשותף.

קבוצות אימון בארגונים תורמות רבות לשביעות רצון של העובד, יוצרות תחושת שייכות, הזדהות ומחויבות גבוהה להשגת המטרות הרצויות לארגון. בנוסף להשגת המטרות שלשמן נבנתה הקבוצה, הרי משתתפיה זוכים גם בשיפור במיומנויות של תקשורת בינאישית, עבודת צוות ושת”פ, כמו גם, הנהגה ומובילות.


כיצד להתמודד עם טלטלות ושינויים העלולים להשפיע על תהליכי העבודה והתוצאות העסקיות?

בחינת המבנה הארגוני והתאמתו ליעדים העסקיים, בחינה של תהליכים ושגרות ניהוליות.

ייעוץ במהלך מיזוגים ורכישות.

תהליכי צמצום והתייעלות – ייעוץ והדרכה למנהלים בביצוע תהליכי פרידה מעובדים. הליווי נעשה משלב גיבוש ההחלטה בהנהלה, הבניית התהליך, הדרכת המנהלים, תקשור לעובדים, ליווי והטמעה, עד ליצירת המבנה הארגוני המחודש. עבודה עם הנהלות בתהליכי גיבוש חזון ואסטרטגיה.

חושבים רחוק?

התמחות בייעוץ לחברות SU, בשלבים השונים של התפתחות החברה; משלב ההקמה, תוך התאמת מבנה החברה ועיצוב התרבות הארגונית.
הכרות וניסיון עם האתגרים הייחודיים המאפיינים חברות SU, מנהליהם ובעיקר המייסדים.
הובלת תהליכי גיוס של הנהלה בכירה ומעורבות בבנייה של דירקטוריונים.
עבודה משותפת עם קרנות ההון סיכון בחברות הפורטפוליו שלהן.

ליווי וייעוץ בהיבטים של מבניים וניהוליים.

ביצוע אבחון ארגוני, איתור הנושאים לשינוי, בנייה של תוכניות עבודה והטמעתן.
חיבור המנהלים והעובדים לחזון ולייעוד של החברה, תוך גיבוש האסטרטגיה העסקית.

דילוג לתוכן